Boendeyta: 57 m2 Antal rum: 3
Antal bäddar: 4 + 2 extrabäddar
Beskrivning
Mysig och välutrustad stuga i Säfsen att nyttja året runt.
I Säfsen finns det aktiviteter att göra året om så som fiske, bad och andra vattenaktiviteter samt direkt närhet till skogen som ger möjlighet till vandring, cykling, svamp- och bärplockning. Snowcamp med lekfull träning på trampolin, studsmatta och vattenhopp. Vildmarkslekplats, m.m. Vintertid är det möjligt för utförsåkning, längdskidåkning och pulkåkning m.m. Stuga 201 ligger i området Trollberget nära Säfssjöns badplats, vandrings- och MBT-leder, längdskidspår, pulkbacken, 2 km till utförsåkning.
Stugan är utrustad med allrum med kök (kylskåp med frysfack, spis, ugn, diskmaskin och mikrovågsugn, kaffebryggare, brödrost och vattenkokare), 2 sovrum(dubbelsäng och familjevåningssäng), badrum, bastu, torkskåp, braskamin, fritt Wifi. TV med apple TV. Altan med utemöbler och grill.
Rökning är ej tillåten och tyvärr får inga djur vistas i stugan på grund av allergi. Det finns ingen möjlighet att ladda elbil vid stugan men det finns allmänna laddstationer i stugbyn
Aktuella priser och tillgängliga datum ser ni på Säfsen Resort AB hemsida
Boka genom Säfsen Resorts AB hemsida: safsen.se eller via telefon: 0591-77 50 00 och sök då på området Trollberget och stuga 201.
Vägbeskrivning
Adress: Säfsbyn 201, 770 10 Fredriksberg
I närheten
Affär: 2,5 km
Badplats: 200 m
Båtuthyrning: 400 m
Cykeluthyrning: 400 m
Fiske: 200 m
Kanotuthyrning: 400 m
Längdskidåkning: 100 m
Minigolf: 400 m
Restaurang: 400 m
Sjö: 200 m
Slalombacke: 2 km
Priser och tillgänglighetsdatum
Pris: Kontakta uthyraren för prisuppgift
Kontaktinformation
Viktoria F. Nord
Hemsida: safsen.se
Bokningsförfrågan
|
|

Bas:
El ingår
Husdjur ej tillåtna
Rökning ej tillåten
Separata sovrum
TV
Bad/toalett:
Vattentoalett
Dusch
Bastu
Mat:
Matlagningsmöjligheter
Microvågsugn
Diskmaskin
Kylskåp
Tvättmöjligheter:
Torkskåp
Övrigt:
Öppen spis
Mobiltelefontäckning
Utomhus:
Veranda
Uteplats med utemöbler
Liknande objekt
» BILLIG Sommarsemester 2500:-, Sälen: 4 bäddar
» Billig Sommarsemester i fjällen, Sälen: 4 bäddar
» SOMMAR 2200-2500:-/v, Sälen: 4 bäddar
» SÄLEN i SOMMAR, Bra priser 2200-2500:-: 4 bäddar
Fler i samma område
» Stugor i Säfsen
» Stugor i Fredriksberg
|