Boendeyta: 50 m2 Antal rum: 3
Antal bäddar: 3
Beskrivning
Fräscht möblerat hus på effektiva 50 kvm i Norrtuna utanför Gnesta med pendlingsavstånd till Stockholm. Stugan har två sovrum, ett med dubbelsäng och ett med enkelsäng. Tomt ca 1500 kvm, fin trädgård med buskar, äppelträd och ekar. Nyrenoverad gäststuga med möjlighet till extrasäng.
Huset är ommålat 2017 och har nylagt tak. Nyrenoverat badrum med dusch och tvättmaskin. Bra kök och matplats. Braskamin, högt läge med stor altan och fin utsikt. Ca 700 m till badsjö med sandstrand och brygga. Fiber är indraget i fastigheten.
Norrtuna är en samfällighet med ca 130 tomter strax nordväst om Gnesta vackert beläget vid sjön Klemmingen. Flertalet i området är permanent boende. Samfälligheten har en egen badplats med gräsytor, skuggande ekar, sandstrand och nylagd brygga.
Den som hyr skall vara rökfri. Inga djur tillåtna.
Hyra diskuteras men inkl. värme, el, vatten, sophämtning, samfällighetsavgift, 250Mbit internet.
Gnesta ligger 5 km bort. Där finns flera matbutiker, systembolag, caféer, apotek etc. Både pendeltåg och SJ regionaltåg trafikerar Gnesta station och tar dig till Stockholm Central på 35 min.
Runt Gnesta finns många möjligheter till aktiviteter, t.ex. runt väg 223, som ligger i närheten: http://www.vag223.se/
Vägbeskrivning
Norrtuna ligger några km nordväst om Gnesta, förbi Södertuna slott.
I närheten
Affär: 5 km
Apotek: 5 km
Badplats: Samfällighetens egna badplats 700 m
Bank: 5 km
Busshållplats: 500 m
Fiske
Fotbollsplan
Golf
Minigolf
Restaurang
Ridning
Simhall
Sjö: 700 m
Skog
Strand: 700 m sandstrand med badbrygga
Systembolag: 5 km
Tennis
Vandringsleder
Priser och tillgänglighetsdatum
Pris: 6500 kr/vecka
Bytesdag: Lördag
Kontaktinformation
Fredrik Lindblom
Bokningsförfrågan
|
|

Bas:
Allergivänligt
El ingår
Husdjur ej tillåtna
Rökning ej tillåten
Separata sovrum
TV
Bad/toalett:
Vattentoalett
Dusch
Mat:
Matlagningsmöjligheter
Microvågsugn
Frys
Kylskåp
Tvättmöjligheter:
Tvättmaskin
Övrigt:
Öppen spis
Mobiltelefontäckning
Utomhus:
Veranda
Uteplats med utemöbler
Utegrill
Trädgård
Liknande objekt
» Stuga med strandtomt: 3 + 2 bäddar
» Ängtorp, mysig äldre stuga: 3 + 2 bäddar
» Stuga Landsort Öja: 3 + 2 bäddar
» Skärgårdsdröm med utsikt 40 min fr Sthlm: 3 + 2 bäddar
Fler i samma område
» Stugor i Norrtuna
» Stugor i Gnesta
|